بيمه نگار

بيمه نگار

پوشیدن یا آسیب دیدن هر قسمت نوع روغن پمپ کارواش در موتور

دوشنبه هجدهم 11 1400

پوشیدن یا آسیب دیدن هر قسمت نوع روغن پمپ کارواش در موتور یا در طول جریان آب باید فوراً توجه کند. با توجه به محدودیت ها و معایب سیستم آبیاری بارانی و مزایای سیستم آبیاری قطره ای، امروزه سیستم آبیاری قطره ای مورد توجه اکثر گلخانه دارران قرار گرفته است. امروزه استفاده از تایمر کنترلی آبیاری به یک ضرورت در بسیاری از مزارع بزرگ و یا حتی باغچه های کوچک تبدیل شده است. امروزه انواع مختلفی از شیر برقی هانتر ساخته و در اندازه ها و مدل های متنوعی به بازار عرضه می شود. این شیر برق یکی از محصولات مدرن و پیشرفته کمپانی هانتر می باشد که توانایی خود را در مقابل جریانات آب ، گاز یا هر نوع مایع دیگری ثابت کرده است. بدنه شیر برقی را بررسی کنید و هر گونه سنگریزه،آب کثیف و مواد زائد را از بین ببرید. جواب 1: در این شرایط این احتمال وجود دارد که شیر برقی های سیستم شما به صورت دستی باز می شود. باز کردن شیر برقی که تحت فشار است خطرناک بوده و می تواند باعث آسیب به شما شود.

روش دیگر برای باز کردن شیر برقی به صورت دستی به این صورت است که پیچ هواگیری روی شیر را به اندازه 1/4 تا 1/2 در جهت خلاف عقربه های ساعت به اندازه کافی چرخانده و شل کرده تا هوا آزاد شود. برای قطع آب باید سلونوئید را در جهت عقربه های ساعت چرخانده تا به حالت اولیه باز گردد. برای باز کردن شیر، سلونوئید روی شیر برقی را 1/4 تا 1/2 خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا آب از شیر عبور کند. پورت ها باید کاملاً تمیز بوده و آب بتواند به راحتی از آنها عبور کند. قطعه ای مانند سیم را می توان از پورت ها عبور داد تا اگر انسدادی وجود دارد برطرف شود. از این قطعه پرکاربرد در ابعاد و اندازه های مختلفی با ولتاژ کاری متفاوت ساخته و به بازار عرضه می شود. سلونوئید قطعه ای استوانه ای شکل است که در بالای شیر قرار دارد و دو عدد سیم از آن بیرون آمده است. کارواش با سیستم بالا براتومبیل ، جایی که ماشین ها در یک بالابر شستشوی ماشین قرار می گیرند که در آن ماشین ها توسط کارمندان شسته می شوندامکانات واترجت اتومبیل با دست ، جایی که وسیله نقلیه توسط کارمندان شسته می شود.

شیر برقی هانتر از نوع شیرهای قطع و وصل (on - off valve) بوده که با به کارگیری آن در مدارهای آبیاری می توان جریان آب را قطع یا وصل کرد. این سری از شیرهای هانتر در چهار سایز 1 اینچ، 1/2 1 اینچ، 2 اینچ و 3 اینچ تولید می شود و در محدوده فشار 1.5 الی 15 بار قابل استفاده هستند. سفت یا شل شدن این فشار آستانه ای را ایجاد می کند که در آن تخلیه کننده بار شروع به دور کردن آب به دور از پمپ خواهد کرد ، بنابراین تنظیم فشار تخلیه بار روشی برای افزایش یا کاهش قیمت پکینگ کارواش است. همچنین در سایز 3 اینچ این شیر، یک پیچ تخلیه هوا تعبیه شده است. همچنین سفت کردن بیش از حد پیچ ها می تواند به شیر آسیب برساند. پیچ های دور درپوش یا محفظه شیر برقی را باز کنید. فنر دیافراگم باید سالم و با فشرده کردن توسط دست به حالت اولیه خود باز گردد. تایمر هوشمند آبیاری از یک طرف (که ورودی نامیده میشود) به منبع آب که معمولاً شیر آب است وصل میشود و از طرف دیگر (که خروجی نامیده میشود) با استفاده از لوله های آبرسانی به نازل ها (که معمولاً قطره چکان های آبیاری هستند) یا اصطلاحاً “گسیلنده ها” متصل میشود. 

پورت های ورودی و خروجی را را چک کنید. در این مرحله قطعات شیر را به صورت معکوس سر جای خود ببندید. با استفاده از این سیستم شما میتواید بدون نیاز به حضور در محل گیاهان خود را آبیاری کنید. با این حال توصیه می شود اگر با سیستم های آبیاری و نحوه کار شیر برقی آشنایی ندارید جهت عیب یابی از یک کارشناس کمک بگیرید یا ویدئوی زیر را مشاهده نمایید. در ویدئوی زیر اجزای تشکیل دهنده شیر برقی هانتر نام برده شده است و همچنین مکانیزم عملکرد شیر توضیح داده شده است. به منظور حمل و نقل آسان، چرخ های روان را در زیر این دستگاه طراحی کرده اند تا فرد به راحتی بتواند این دستگاه را به مکان مورد نظر جابجا نماید. به همین منظور برای تبدیل آب پرفشار به ذرات میکرونی از نازل های مختلفی می توان استفاده کرد. عملکرد پمپهای کارواش صنعتی بسیار مناسب محیطهای کارواش بوده و برای کسانی که میخواهند با فشار آب قوی ماشین خود را از آلودگی پاکیزه کنند بسیار کاربردی است. شما متناسب با نیاز و بودجه ای که دارید می توانید یکی از انواع مدل واترجت با منبع تغذیه مناسب را به صورت آنلاین سفارش دهید و درب منزل یا کارگاه تحویل بگیرید.

منبع:

https://abniro.com/car-wash-pump/پمپ-کارواش/


(0) نظر
X